Resultat: Fält #13 2016 (A + KM C) (2016-09-25)

Klubbmästerskap, vapengrupp C:

1. Patrik Manlig   47/24
2. Magnus Berg   44/22
3. Jonas Lindh   43/23
4. Mathias Carlsson   42/22
5. Christian Forslind   41/24
6. Lars Rosenblom   40/23
7. Håkan Strandberg   40/21
8. Marcus Kristiansson   39/22
9. Bo Blanck   39/21
10. Klas Åberg   35/21
11. Anders Jansson   33/20
12. Christer Holmqvist   31/18
13. Magnus Jansson   28/15
14. Henrik Gustafsson   21/13

Vapengrupp A, klass 1:

1. Anders Jansson   21/14
2. Klas Åberg   19/12

Vapengrupp A, klass 2 & 3:

1. Lars Rosenblom   41/23
2. Bo Blanck   41/22
3. Patrik Manlig   38/23
4. Henrik Gustafsson   36/21
5. Mathias Carlsson   34/20
6. Christian Forslind   27/19
7. Jonas Lindh   25/17
8. Marcus Kristiansson   18/11

Resultat: Fält #12 2016 (C + R) (2016-09-18)

Poängfält. Maxpoäng: 75 poäng

Vapengrupp C, klass 3 & 2:

1. Jon Westberg   73
2. Christian Forslind   71
3. Bo Blanck   68
4. Sonny Forsberg   65 (49p)
5. Patrik Manlig   63 (34p)
6. Håkan Strandberg   61
7. Lars Rosenblom   55

Vapengrupp C, klass 1:

1. Magnus Berg   69
2. Conny Persson   65 (50p)
3. Izabell Sjödin   65 (38p)
4. Klas Åberg   63 (45p)
5. Patrik Söderblom   63 (38p)
6. Christer Holmqvist   58
7. Benita Degermo   17

Vapengrupp R:

1. Patrik Manlig   70
2. Jon Westberg   66
3. Sonny Forsberg   65 (52p)
4. Bo Blanck   65 (39p)
5. Lars Rosenblom   63
6. Christian Forslind   58 (51p)
7. Mika Kovalainen   58 (36p)
8. Håkan Strandberg   43
9. Lars Nilsson   42
10. Anders Jansson   27

Resultat: Fält #11 2016 (C + KM A) (2016-09-11)

Klubbmästerskap Fält A:

1. Patrik Manlig  47/20
2. Sonny Forsberg  38/17
3. Martin Otterbo  37/15
4. Izabell Sjödin  34/18
5. Bo Blanck  34/17
6. Ingela Manlig  34/12
7. Rickard Pettersson  30/14
8. Andreas Ödén  28/14
9. Markus Kristiansson  24/15
10. Håkan Strandberg  16/8
11. Klas Åberg  15/8
12. Torben Rasmussen  11/7

Klass 3 & 2, vapengrupp C:

1. Patrik Manlig  48/22 (6/1 24p)
2. Rickard Pettersson  48/22 (6/1 22p)
3. Christian Forslind  44/19
4. Bo Blanck  42/18
5. Håkan Strandberg  41/17
6. Andreas Ödén  35/13
7. Markus Kristiansson  32/14
8. Torben Rasmussen  21/21
Ingela Manlig  DNF

Klass 1, vapengrupp C:

1. Michael Holmgren  46/22 (6/4 6/4)
2. Izabell Sjödin  46/22 (6/4 6/3)
3. Magnus Berg  44/17
4. Martin Otterbo  42/22
5. Klas Åberg  36/14
6. Christer Holmqvist  35/15
7. Jan Nymark  33/15
8. Ulf Hedqvist  32/11
9. Patrik Hedqvist  29/11